Blog
İngilizce Öğrenmek İçin 5 Harika Blog Önerisi

 Merhaba, İngilizce öğrenmenin ya da İngilizcemizi geliştirmenin en eğlenceli yollarında biri de blog okumaktır. Hele ki bu bloglar kendi seviyemizde ve ilgi alanlarımıza hitap eden yazılar yayınlıyorsa dört dörtlük olur. Hadi gelin bu tarzda yayın yapan bloglara bir göz atalım.

 

1.ESL Hip Hop 

Hip Hop ile İngilizce öğrenmek nasıl bir duygudur? Bu blogu görünce aklıma gelen ilk soru buydu. Bu yüzden biraz vakit geçirdim sitede. Kurucumuz Stephen Mayeux Hip Hop seven bir İngilizce öğretmeni. Blogunda tüm seviyelere hitap eden içerikler var. Bu içerikler elbette Hip Hop sanatçıları ve onların şarkıları ile ilgili. Stephen bir Hip Hop sanatçısı hakkında kısa bilgi verdikten sonra onların şarkılarına, şarkılardaki grammer yapılarına ve şarkıda geçen kelimelere yer veriyor. Tutkusunu işine katarak böylesine  güzel bir çalışma yapan Stephen’ı kutluyoruz.

 

2) Espresso English 

“Difference Between Give Away, Give Way, Give Out, And Give In” Tırnak içi blogdaki başlıklardan biri, sizin de phrasal verbler ile başınız dertteyse bu bloga bir göz atın derim. Sadece phrasal verbler için değil aynı zamanda bir çok ücretsiz ders ve kaynak için de ziyaret edebilirsiniz. Espresso tadında bu site için emek verenlere teşekkürler. 😊

 

3) Real Life For English 

Bu sitede herkese göre birşeyler var. İster beginner olun ister advanced ihtiyaç duyguğunuz içerikleri burada bulabilirsiniz. Gramer, kültürel yansımalar, argo gibi kategoriler ile eğlenerek öğrenebilirsiniz. Ayrıca videolar, podcastlar ve blog içerikleri ile size yardımcı olacak çok yönlü bir kaynak.

 

4) Aba English 

Yaşam tarzı, kültür, seyahat, okul, iş hayatı ve bir çok alanda içerik üreten Aba English sayesinde sadece İngilizcenizi değil aynı zamanda genel kültürünüz de geliştirirsiniz. Blog size İngilizce becerilerinizi ilerletmek için birçok fırsat sunar. Telefuz ipuçları, gramer bilgileri, makaleler, şarkı sözleri sadece örneklerden birkaçı…

 

 

5) English with a Twist 

Twist ile İngilizce! Shanthi Cumaraswamy Streat’in İngilizce öğrenmek için harika bloğu. Shanthi İngiliz Dili ve Edebiyatına duyduğu derin tutkuyu bu blogda takipçileriyle paylaşıyor. Birçok farklı konuyu kapsayan bilgilendirici ve eğleceli yayınlar yapıyor. Kış mevsimi, film türleri, dil bilgisi gibi onlarca konu hakkında içerikler üretiyor. Shanti’ye bu harika blog için çok teşekkürler.

 

 

Kaynak: http://www.fluentu.com/english/blog/blogs-for-learning-english/?lang=en

 

İngilizce Öğrenmek İçin 5 Harika Blog Önerisi

Post navigation


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir